Kohalik soovitus
0
Varasemad hinnangud puuduvad
Säe hinnäst võrokõsõ muudu pidorõivilõ
120.00€
Läbi müüdud!
Kirjeldus

Rahvarõivaste huviliste väiksem seltskond saab tuttavaks Vana-Võromaa rahvarõivastega ning nende kandmise kommetega. Üks naine ja/või üks mees rühmast saab juhendaja käe all rõivastuda Vana-Võromaa Rõuge kihelkonna pidulikesse rahvarõivastesse, ajastu on 19. sajandi teine pool.

 Ilusa ilmaga (pole tormi ega saja vihma või lund) uhkeldame pidurõivastes jalutades Katariina alleel ja Tamula järve promenaadil. Kehva ilmaga jääme tubastesse oludesse külastades Vana-Võromaa Kultuurikoja erinevaid väljapanekuid.

Nii rõivastuja kui tema kaaskond saab teadmisi Vana-Võromaa rahvarõivastest ja kandmise kommetest. Juttu kõneleme kas võro või eesti keeles.

Sobib ka tulevastele pruutidele,-peigudele, kes tahavad oma pulmarõivasteks valida rahvarõivaid, aga sooviks enne rahvarõivaid selga proovida ja nende kandmise ajalugu ning kombeid tundma õppida.

Löö ennast lille ehedalt, esivanemate moodi!

Teenus sisaldab
Rõuge kihelkonna mehe ja/või naise rõivaste selgapanek asjatundja(te) käe all
Selgitused rahvarõivaste kandmise kommete kohta
Soovi korral rõivaste valmistamise tehnikate selgitused
Jalutuskäik rahvarõivastes, võimalus ennast rõivastega pildistada (külalise enda fotovahendite abiga). Vihmase ilmaga jääme tubastesse oludesse liikudes Vana-Võromaa Kultuurikojas.
Oluline teada
Rõivastuda saab vaid 1 naine ja/või 1 mees
Rõivastamisel tuleb silmas pidada suurusnumbreid. Naise rõivad vastavad suurusele M-XXL, mehe rõivad vastavad suurusele M-XL.
Arvestada tuleb, et oma rõivad tuleb seljast võtta. Selleks on eraldi ruum.
Rahvarõivastes jalutamise teekonna pikkuseks on ligikaudu 500 m, soovi korral võib lühema pikkuse valida või jalutamisest ka loobuda.
Ajaskaala
Rõivastumist koos jalutuskäiguga pakume juunist septembrini, sügisel ja talvel asendub õues jalutamine ringkäiguga Vana-Võromaa Kultuurikoja kunstigaleriis ning muuseumis.
Teenuse kestus
2 tundi
Toimumiskoht
Võru linn
Minimaalne osalejate arv
1
Maksimaalne osalejate arv
8
Suhtluskeeled
EST
Säe hinnäst võrokõsõ muudu pidorõivilõ
Vilve Oja
Vilve Oja

Vana-Võromaa rahvarõivaste maailma juhatab teid käsitöö asjatundja Vilve Oja. Vastavalt külastaja erihuvidele (rõivaste valmistamine, käsitöötehnikad, materjalid, kirjad, kombestik vm) osaleb meie poolt veel üks käsitöö ja rõivaste asjatundja.

Vilve Oja on käsitöömeister, kes on oma teadmisi-oskusi täiendanud meistrite käe all Räpina Aianduskooli  tekstiilkäsitöö erialal ning õpib edasi Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö erialal.

Pikaaegsed kogemused käsitöö valdkonnas ning tegevus MTÜ-s  Vana-Võromaa Käsitüü on aidanud luua võrgustiku Vana-Võromaa piirkonna käsitöömeistritest, sealhulgas on hea koostöö selle piirkonna rahvarõivaste valmistajatega.

Loe edasi
120€