MTÜ Maakad

Olen rätsep ja käsitööõpetaja, Virumaa vadjalane, kultuuripõgenik. Töötasin pikalt Tallinnas, Kivioru talus Setomaal elan alates oktoobrist 2019. 

Mul on kõrged nõudmised materjali ja tööriistade valikul. Suure au sees on taaskasutus- meid ümbritsevate asjade vähendamine nende ümbertöötlemise kaudu, kellegi jääkide ärakasutamine, nulljäägiga toodete väljatöötamine, vajaduspõhine laiahaardeline tarbekäsitöö. Igal tegevusel peab olema mõte, uue eseme tegemisel mõtlen pikalt, kas vajan või ainult soovin seda.     
Elan majas, mis sobib koduste koolituste läbiviimiseks ning meistriõppeks. Alumine korrus on töökoda, kus on teljed, õmblusmasinad ja suur laud. Saan pakkuda ka ööbimist ja suitsusauna.
Kuigi suudan koolitada inimesi laias käsitöö valdkonnas (rõivaste joonistamisest  seebi keetmiseni, (olen seda 15 a teinud kuid õpin veelgi!)) ning oman kogemust õpetamisel erinevate  õppekavadega, sh tööl kurtidega, pean enda jaoks olulisimaks rahvuslikku õmblemist. Alustasin muuseumides leiduvatest pikkadest pükstest õmblusjuhendite koostamist. Valminud on kolm pikkade arhailiste lõigetega pükste õmblusjuhendit "Seto kaadsad", "Mulgi kortspersega kaltsad" ja "Hargla lakaga püksid", kus annan esmased juhised ka püksikanga kudumiseks. Olen ürgrättsepp, mind huvitavad endiste aegade rõivad.